Změna myšlení u úzkosti – už tě díky transformaci mysli nebudou ovládat

13. 10. 2020
Osobní rozvoj Zdraví

Změna myšlení u úzkosti

Úzkost často doprovází i fyzické příznaky jako bušení srdce, nevolnost, bolest na hrudi, chvění nebo špatné dýchání. Úzkostí existuje několik druhů, jako například panická nebo separační úzkost. Jedná se o velmi nepříjemný emoční pocit a samotná úzkost může být krátkodobou i dlouhodobou záležitostí. Můžeš ji ale díky změně myšlení zarazit.

Vše začíná myšlenkou a představou. Pohonem myšlenek a představ jsou emoce. Kdybychom neměli žádné potřeby, nebyl by ani důvod je naplňovat. To, jak přemýšlíme o našich potřebách, jaké emoce k myšlenkám připojujeme, jaký pohon jim dáme, takové se nám dějí situace a takové tužby naplňujeme.

[:cs]Mysl je určující pro tvou budoucnost[:]

Mysl je určující pro tvou budoucnost

Jakmile pochopíš, jak tvá mysl funguje, začneš získávat nadhled, změníš své myšlení a tvé myšlenky se najednou své myšlenky začneš ovládat. Trápení, starosti, strach i úzkost totiž nejsou ničím jiným, než myšlenkami ve tvé hlavě.

Základním předpokladem pro změnu myšlení je si uvědomit, co se ti v životě děje. Vše je totiž stanoveno pouze nastavením mysli. Proto nejjednodušší cestou k tomu, aby ses cítil lépe a neprožíval strach a úzkosti, je začít svou mysl nastavovat jinak.

S tím ti mohu pomoci, stačí si zabookovat termín na 90 minut online koučinku.

Mysl, která v tobě převládá, je určující pro tvou budoucnost. Je maximálně důležité, abys udržoval svou mysl v přítomnosti. Jedině tak vznikne spokojenost a strach i úzkost tě přestanou ovládat. Mysl je jako magnet, který umí myšlenku nejen přivolat, ale také vyslat.

[:cs]Separační úzkost[:]

Separační úzkost

Tato úzkost se někdy může objevit u dětí. Objeví se v okamžiku, kdy dojde k odloučení dítěte od matky. Je typická zejména pro děti od 7. do 18. měsíce života.

Projevuje se například strachem ze tmy nebo strachem z cizích lidí. Průběh a vývoj této úzkosti je primárně ovlivněn citovou vazbou dítěte s rodiči.

Může se však objevit i u dospělých jedinců. Zde se projevuje strachem z odloučení od lidí. Tento strach vychází z dětství.

Panická úzkost

Jedná se o opakované záchvaty strachu a vnitřní nepohody, které vznikají bez jakékoli příčiny. Během několik málo minut dosahují maxima a většinou i několik minut trvají.

O autorovi
Autor foto
Miroslav Hofmann

Creator, Inovátor, Podnikatel, Cestovatel, Tvůrce, Lídr, Rebel, Inspirující, Dárce, Bojovník, Svobodomyslný, Motivátor, Učitel, Bohatý, Gurmán, Badatel, Týmový hráč, Otec, Manžel, Investor.

Více o autorovi
Mohlo by Vás zajímat
Co je intuice neboli šestý smysl?

Co je intuice neboli šestý smysl?

15. 05. 2020

Co je intuice neboli šestý smysl? Kouzlo intuice slouží jako užitečný nástroj pro právně rozhodnutí.

Poruchy spánku – dělení a dopady na lidskou psychiku

Poruchy spánku – dělení a dopady na lidskou psychiku

14. 09. 2020

Poruchy spánku se často objevují při vysokém životním tempu. Jak poruchy spánku dělíme a jaké mají dopady na lidskou psychiku?

Transformace novou cestou aneb, jak změnit přístup k životu

Transformace novou cestou aneb, jak změnit přístup k životu

29. 09. 2020

Díky transformaci vědomí můžeš zlepšit nejen kvalitu svého života, ale také celého lidstva. Budeš pozitivnější, méně unavený a celkově budeš v lepší kondici.