Změna myšlení u úzkosti – už tě díky transformaci mysli nebudou ovládat

13. 10. 2020
Osobní rozvoj Zdraví

Změna myšlení u úzkosti

Úzkost často doprovází i fyzické příznaky jako bušení srdce, nevolnost, bolest na hrudi, chvění nebo špatné dýchání. Úzkostí existuje několik druhů, jako například panická nebo separační úzkost. Jedná se o velmi nepříjemný emoční pocit a samotná úzkost může být krátkodobou i dlouhodobou záležitostí. Můžeš ji ale díky změně myšlení zarazit.

Vše začíná myšlenkou a představou. Pohonem myšlenek a představ jsou emoce. Kdybychom neměli žádné potřeby, nebyl by ani důvod je naplňovat. To, jak přemýšlíme o našich potřebách, jaké emoce k myšlenkám připojujeme, jaký pohon jim dáme, takové se nám dějí situace a takové tužby naplňujeme.

[:cs]Mysl je určující pro tvou budoucnost[:]

Mysl je určující pro tvou budoucnost

Jakmile pochopíš, jak tvá mysl funguje, začneš získávat nadhled, změníš své myšlení a tvé myšlenky se najednou své myšlenky začneš ovládat. Trápení, starosti, strach i úzkost totiž nejsou ničím jiným, než myšlenkami ve tvé hlavě.

Základním předpokladem pro změnu myšlení je si uvědomit, co se ti v životě děje. Vše je totiž stanoveno pouze nastavením mysli. Proto nejjednodušší cestou k tomu, aby ses cítil lépe a neprožíval strach a úzkosti, je začít svou mysl nastavovat jinak.

S tím ti mohu pomoci, stačí si zabookovat termín na 20 minutách online koučinku zdarma.

Mysl, která v tobě převládá, je určující pro tvou budoucnost. Je maximálně důležité, abys udržoval svou mysl v přítomnosti. Jedině tak vznikne spokojenost a strach i úzkost tě přestanou ovládat. Mysl je jako magnet, který umí myšlenku nejen přivolat, ale také vyslat.

[:cs]Separační úzkost[:]

Separační úzkost

Tato úzkost se někdy může objevit u dětí. Objeví se v okamžiku, kdy dojde k odloučení dítěte od matky. Je typická zejména pro děti od 7. do 18. měsíce života.

Projevuje se například strachem ze tmy nebo strachem z cizích lidí. Průběh a vývoj této úzkosti je primárně ovlivněn citovou vazbou dítěte s rodiči.

Může se však objevit i u dospělých jedinců. Zde se projevuje strachem z odloučení od lidí. Tento strach vychází z dětství.

Panická úzkost

Jedná se o opakované záchvaty strachu a vnitřní nepohody, které vznikají bez jakékoli příčiny. Během několik málo minut dosahují maxima a většinou i několik minut trvají.

O autorovi
Autor foto
Miroslav Hofmann

Creator, Inovátor, Podnikatel, Cestovatel, Tvůrce, Lídr, Rebel, Inspirující, Dárce, Bojovník, Svobodomyslný, Motivátor, Učitel, Bohatý, Gurmán, Badatel, Týmový hráč, Otec, Manžel, Investor.

Více o autorovi
Mohlo by Vás zajímat
Existuje dokonalá láska? Základem partnerského vztahu je tolerance

Existuje dokonalá láska? Základem partnerského vztahu je tolerance

25. 05. 2020

Říká se, že láska hory přenáší. Bez tolerance to ale nejde. Dozvíš se, jestli existuje dokonalá láska.

Osho meditace – Kroky dynamické meditace

Osho meditace – Kroky dynamické meditace

28. 05. 2020

Osho dynamická meditace je způsob, díky kterému dosáhneš velkého uvolnění a pozitivní energie. Zkušenosti z Indie a možnost zkrácené verze...

Dobrý spánek je důležitý pro tělo i mysl

Dobrý spánek je důležitý pro tělo i mysl

01. 09. 2020

Pokud si dopřáváš kvalitní hluboký spánek, tvé buňky se regenerují rychleji a zpomaluje se i proces stárnutí. Proto je dobrý spánek důležitý pro tělo i mysl.