Změna myšlení u úzkosti – už tě díky transformaci mysli nebudou ovládat

13. 10. 2020
Osobní rozvoj Zdraví

Změna myšlení u úzkosti

Úzkost často doprovází i fyzické příznaky jako bušení srdce, nevolnost, bolest na hrudi, chvění nebo špatné dýchání. Úzkostí existuje několik druhů, jako například panická nebo separační úzkost. Jedná se o velmi nepříjemný emoční pocit a samotná úzkost může být krátkodobou i dlouhodobou záležitostí. Můžeš ji ale díky změně myšlení zarazit.

Vše začíná myšlenkou a představou. Pohonem myšlenek a představ jsou emoce. Kdybychom neměli žádné potřeby, nebyl by ani důvod je naplňovat. To, jak přemýšlíme o našich potřebách, jaké emoce k myšlenkám připojujeme, jaký pohon jim dáme, takové se nám dějí situace a takové tužby naplňujeme.

[:cs]Mysl je určující pro tvou budoucnost[:]

Mysl je určující pro tvou budoucnost

Jakmile pochopíš, jak tvá mysl funguje, začneš získávat nadhled, změníš své myšlení a tvé myšlenky se najednou své myšlenky začneš ovládat. Trápení, starosti, strach i úzkost totiž nejsou ničím jiným, než myšlenkami ve tvé hlavě.

Základním předpokladem pro změnu myšlení je si uvědomit, co se ti v životě děje. Vše je totiž stanoveno pouze nastavením mysli. Proto nejjednodušší cestou k tomu, aby ses cítil lépe a neprožíval strach a úzkosti, je začít svou mysl nastavovat jinak.

S tím ti mohu pomoci, stačí si zabookovat termín na 20 minutách online koučinku zdarma.

Mysl, která v tobě převládá, je určující pro tvou budoucnost. Je maximálně důležité, abys udržoval svou mysl v přítomnosti. Jedině tak vznikne spokojenost a strach i úzkost tě přestanou ovládat. Mysl je jako magnet, který umí myšlenku nejen přivolat, ale také vyslat.

[:cs]Separační úzkost[:]

Separační úzkost

Tato úzkost se někdy může objevit u dětí. Objeví se v okamžiku, kdy dojde k odloučení dítěte od matky. Je typická zejména pro děti od 7. do 18. měsíce života.

Projevuje se například strachem ze tmy nebo strachem z cizích lidí. Průběh a vývoj této úzkosti je primárně ovlivněn citovou vazbou dítěte s rodiči.

Může se však objevit i u dospělých jedinců. Zde se projevuje strachem z odloučení od lidí. Tento strach vychází z dětství.

Panická úzkost

Jedná se o opakované záchvaty strachu a vnitřní nepohody, které vznikají bez jakékoli příčiny. Během několik málo minut dosahují maxima a většinou i několik minut trvají.

O autorovi
Autor foto
Miroslav Hofmann

Creator, Inovátor, Podnikatel, Cestovatel, Tvůrce, Lídr, Rebel, Inspirující, Dárce, Bojovník, Svobodomyslný, Motivátor, Učitel, Bohatý, Gurmán, Badatel, Týmový hráč, Otec, Manžel, Investor.

Více o autorovi
Mohlo by Vás zajímat
Jak poznat intuici? Návody a rady na posílení intuice

Jak poznat intuici? Návody a rady na posílení intuice

17. 04. 2020

Pokud chceš posílení při aktuálním rozhodování pokračuj ve čtení... na základě vnitřního pocitu dostaneš odpověď.

Osho meditace – Duchovní učitel Osho a jeho dynamická meditace

Osho meditace – Duchovní učitel Osho a jeho dynamická meditace

20. 05. 2020

Dynamická meditace je silný nástroj z řad Osho meditace, dosáhneš velkého uvolnění a pozitivní energie. 5 částí dynamické meditace Osho.

Transformace novou cestou aneb, jak změnit přístup k životu

Transformace novou cestou aneb, jak změnit přístup k životu

29. 09. 2020

Díky transformaci vědomí můžeš zlepšit nejen kvalitu svého života, ale také celého lidstva. Budeš pozitivnější, méně unavený a celkově budeš v lepší kondici.