Zpátky ke kořenům v ČR

Můj příběh

Cizincem proti své vůli

Jmenuji se Miroslav Hofmann a tohle je můj příběh.

Narodil jsem se v Náchodě. V šesti letech jsem odjel s rodiči na dovolenou, kde mi bylo oznámeno, že domů se už nevrátíme. Došlo mi, že už nikdy neuvidím své prarodiče, strýce a ani své přátele. Byl to pro mě obrovský šok a velká ztráta. Česká republika pro mě byla krásný domov a místo, kde jsem si udělal první přátele.

To vše bylo v okamžiku pryč.

Jako rodina jsme věděli, že musíme začít znovu a držet při sobě víc než kdy jindy. S mámou, tátou a sestrou jsme začali žít v Německu.

Domov a přátelé, to vše bylo v okamžiku pryč

Škola a dospívání

Raná školní léta pro mě byla obrovskou výzvou. Už od školky byl vyžadován cizí jazyk, adaptace na nové prostředí a boj za vlastní identitu. Spolužáci nevynechali jedinou příležitost mi připomenout, že mezi ně nepatřím, že jsem imigrant.

Při škole jsem navíc začal pracovat, abych podpořil svou rodinu. Nesl jsem už tehdy velkou odpovědnost za všechny z nich. Právě tady začalo sbírání mých pracovních zkušeností. Od roznosu novin, práci v zahradnictví a dření se ve fabrice až k prodeji petard, peněženek a oblečení. V tomto napjatém prostředí jsem se, bezesporu i za přispění své horké povahy, nevyhnul mnoha vyhroceným situacím. Začal jsem navštěvovat dětského psychologa.

Z těchto let jsem si odnesl spoustu ran a bolesti. Býval jsem hodně osamělý a hlavou se mi honila spousta otázek, na které jsem si neuměl odpovědět: Kdo vlastně jsem a co budu po zbytek života dělat? Najdu někoho, kdo mě bude respektovat a milovat? Jak snadno a rychle vydělat peníze?

Jistě jsem však věděl jedno – škola mi na ně odpovědi nedá. Jsem vyučený automechanik a celé studium mě sžíral pocit, že škola mi bude v reálnem životě neužitečná.

Chtěl jsem pryč, cestovat, tvořit, vidět svět, a především poznat sám sebe.

Věděl jsem jistě, že škola mi nedá odpovědi na moje otázky

30 zemí ve 22 letech 

Počítal jsem dny do konce školy, abych už konečně mohl začít cestovat.

Potkávat nové lidi a objevovat nová místa po celém světě se stalo mou vášní. Bylo mi 22 let a už jsem navštívil přes třicet zemí a vyzkoušel všemožná povolání. Cestování a učení se od jiných kultur začalo tvořit důležitou součást mého života.

Touha po dobrodružství a přání vystoupit z vlastní komfortní zóny mě v Indii přivedly k józe, meditaci i k mému prvnímu mentorovi – Oshovi.

Dobrovolně jsem si vyzkoušel spoustu různých životních situací, ze kterých jsem si odnesl cenné
zkušenosti. Například 10 dní nemluvit a meditovat, žít jako mnich v buddhistickém chrámu, expedici v Himalájích či život bezdomovce v Praze.

Potkávat nové lidi a objevovat nová místa se stalo mou vášní

Z dělníka sám sobě šéfem

Všechny finance jsem utrácel za cestování. Bral jsem to jako investici do zkušeností a učení. Zkrátka do toho, čemu jsem věřil, že mi dokáže odpovědět na moje otázky.

Zpočátku jsem bral jakoukoli práci. Za nějakou dobu jsem za sebou měl přes 20 povolání, často i 4 různé profese za týden. Nechyběla práce na směny a o víkendech, otročina ve fabrice, noci strávené rozvážením pizzy a práce u horské dráhy.

Ale nic mi nezabránilo se věnovat novému koníčku – podnikání. Díky internetu bylo možné vybudovat několik firem i z malé vesničky ve švýcarských horách.

Tyto projekty mi umožnily nabrat zkušenosti s VIP klientelou. Ozývali se mi miliardáři, oligarchové, celebrity. Pracoval jsem s nimi a jejich dětmi, učil jsem je lyžovat a zároveň byl asistentem celé rodiny. Byl jsem jeden z těch šťastnějších a dostal možnost analyzovat lidi mocné, vlivné, a hlavně velmi bohaté.

S velkým úspěchem přišly velké peníze a já myslel, že mám otevřené dveře ke štěstí. Všechna ta honba za úspěchem si však vybrala svou daň. Dohnalo mě vyhoření a já skončil v nemocnici, život mi kmital před očima.

Uvědomil jsem si, že to takhle dál nepůjde. Nedobrovolné volno jsem využil k přemýšlení o své mysli. Cítil jsem, že abych mohl jít dál, musím ji pokořit.

Započal jsem léčbu sám sebe a svého nitra. Studia mě přivedla k mému jedinečnému mentorovi, mistru Mirzakarim Norbekovi. Jeho přednášky a výuka ve mně dokázaly něco neskutečného. Z ničeho nic jsem viděl, jak do sebe vše zapadá a vše pasuje. Jednalo se pro mě o převratný okamžik. Naučil mě, jak žít zdravěji, mít více času pro sebe, uvědomit si priority a také jak lépe rozvíjet byznys.

Honba za úspěchem si vybrala svou daň

I na tvých snech záleží

Dobře vím, že jít vlastní cestou není nic jednoduchého. Někdo, a často i my sami, nám bude pod nohy házet překážky a přidávat komplikace.

Důležité je však nevzdat se a vytrvat. Rád sám sebe vnímám jako příklad toho, že to jde.

Stejně jako každý, i Ty máš své velké poslání. Nikdo jiný za tebe neudělá první krok na tvé cestě za vědomím vlastní ceny a za vírou v tvoje sny.

Ve svých rukou máš celý svůj potenciál, emoční inteligenci a fyzické i psychické zdraví. Nikdy nezapomínej na své sny a na to, že je vše možné.

Poskytuji koučink a mentoring jednotlivcům, podnikatelům i společnostem. Vše s cílem pomoci naplnit touhy a cíle druhých. Řeším problémy lidí, kteří se nebojí na sobě pracovat.

Můj blog nabízí množství osobních rad a úhlů pohledů na velmi široké spektrum témat. Spoustu služeb nabízím zcela zdarma. Věřím, že najdeme společnou řeč.

I ty si zasloužíš podporu na své životní pouti. Ať už v rozvoji osobním, nebo v byznysu.
Neboj se mi ozvat, vytvoříme společně lepší svět!