Novinka v ČR

Osobní koučink a mentoring

Co je to osobní koučink

Koučink a mentoring jsou dva způsoby, jak se rozvíjet osobně, profesně nebo ve vztazích s ostatními. Podíváme se na rozdíly, funkce a příklady z praxe.

Koučování je:

1

Krátkodobé a podle potřeby

Při koučinku klient (coachee) většinou potřebuje podporu pouze na pár hodin, den nebo víkend. Často se jedná pouze o dvě nebo tři sezení a pote jednotlive hodiny podle potřeby.

2

Orientované na cíle

Úkolem kouče je podpořit klienta při stanovení reálných cílů a následující dosažení cílů. Zlepšit tvou výkonnost a dát úlevu. To zahrnuje úkoly orientované na úspěch.

3

Stabilizace a výkon

Kouč doprovází při stabilizaci krizových situací a zlepšování výkonnosti. To zahrnuje úkoly orientované na příčinu problému, úlevu od bolesti a dá inspiraci.

Kdy využít osobní koučink:

  • Když ses rozhodl, že je čas na změnu a chceš profesionální podporu
  • Potřebuješ se naučit nové dovednosti a sám jsi na hraně vlastních schopností
  • Chceš se naučit lépe zvládat konkrétní úkoly nebo začít řešit problémy
  • Pokud potřebuješ nové zaměstnance nebo zvýšit produktivitu těch stávajících
Chci osobní koučink

Co je to osobní mentoring

Mentoring je založený na vztahu – ať už se jedná o osobní nebo pracovní. Nebývá pouze o tom dělat něco lépe v povolani, ale i o vlastním sebevědomí, vědomí a dovednostech. Je to zkratka k dlouhodobému úspěchu – ať už pracovně nebo osobně.

Mentoring je také:

1

Dlouhodobý 

Je založený na dlouhodobém vztahu a nezískáš v něm nové dovednosti za krátkou dobu. Vyžaduje čas, aby se vybudovala vzájemná důvěra, ale i trpělivost k dosažení stanovených cílů. Se spoustou klientů jsem v kontaktu dodnes, i když je už dávno nementoruji.

2

Poháněný vývojem

V mentoringu jde o člověka, ne o dokončení úkolu, jak je tomu při koučinku.

3

Dlouholetá praxe 

Pokud tě zajímá více o práci mentora a o tom, jak to funguje, můžeš se dozvědět víc. Podívej se na informace o mém mentoringu pro podnikatele, managery, školy, novou generaci nebo marketingu.

Kdy využít osobní mentoring

  • Pokud chceš pracovat na svém osobním nebo profesionálním rozvoji 
  • Pokud chces dlouhodobého parťáka na své cestě k úspěchu
  • Pokud chceš dát svému týmu možnost růstu a upevnění vztahu
Chci osobní mentoring

Koučing i mentoring

Tedy patří k nejefektivnějším nástrojům rozvoje jednotlivců a týmů s několika rozdíly. Koučování je zaměřeno na úkoly, výkon a je krátkodobé. Mentorování je dlouhodobá podpora a přátelství, zaměřené na vztahy, inspirace a udržitelnost.