Jak poznat intuici? Návody a rady na posílení intuice

17. 04. 2020
Osobní rozvoj Vztahy Zdraví

Možná se ptáš, co je to intuice, když máš číst návody a rady?

A ptáš se správně! Kouzlo intuice spočívá v získávání informací prostřednictvím myšlenek, pocitů a obrazů. Intuitivní myšlení nelze obvykle okamžitě racionálně vysvětlit. To je ale v pořádku, neboj.

Jak poznat intuici

Intuici jsi už určitě ve svém životě několikrát zažil. Je to například okamžik, kdy potkáš někoho poprvé a uděláš si na něj názor, který vyplývá z prvního dojmu. První dojem je intuice.

Slovo pochází z latiny a v překladu znamená „být nahlížen“. Popisuje schopnost uchopit okamžik nebo osobu bez vědomého používání mysli. Často u toho můžeš cítit zvláštní pocit v žaludku.

[:cs]intuice opice a zena[:]

Každý má intuici

Existují situace, kdy se jednoduše rozhodneš na základě vnitřního pocitu. Tento vnitřní pocit, je intuitivní sílou a součástí kreativního vnitřního vývoje. Rozvíjení intuice ti může v životě být velmi ku prospěchu.  Díky intuici zpracováváš informace, situace nebo lidi za zlomek vteřiny.

Pokud sis do dnešního dne myslel, že intuici nemáš, mýlil ses. Necítit ji, neznamená ji nemít. Můžeš se naučit, jak ji zlepšit a používat. K tomu ti dopomůže mentální trénink a mentální kouč.

Tipy a triky:

  • Přítomnost v aktuálním okamžiku je důležitá
  • Prvních 5 sekund je rozhodujících
  • Nic nevynucuj a poslouchej své tělo
  • Nikdy netrénuj svou intuici ve stresu a pod tlakem
  • Pravidelný mentální trénink prokazatelně zvyšuje intuici
[:cs]intuice zena a odpoved[:]

Cvičení na posílení intuice při aktuálním rozhodování

Posaď se nebo si stoupni, v obou případech buď vzpřímený. Můžeš také ležet na zádech nebo se procházet.

Soustřeď se na svůj přirozený dech a zhruba po 2 – 5 minutách přijde uklidňující moment.

Teď si vnukni myšlenku a představ si něco, na co chceš odpověď. Například: Mám jet v létě na dovolenou na kolo? Jakmile jsi zklidněný, představ si tu situaci a pozoruj reakci svého těla. Reakce v prvních 5 sekundách je ta správná.

Buď se dostaví příjemný pocit energie, nebo ti tvé tělo dá negativní reakci například formou napětí v žaludku. První impuls je ten správný.

Dobrá zpráva je, že to funguje při menších i větších rozhodováních.

Tohle cvičení prováděj několikrát týdně, při vysoké úrovni stresu 1 – 3krát denně. Tělo, psychika i intelekt ti poděkují za zdraví, duševní rovnováhu a jasné myšlení.

Pokud chceš individuální lekce, zabookuj si online koučink se mnou

Dobrá zpráva pro disciplinované lidi! Čím víc ji budeš trénovat, tím rychleji ji budeš v dennodenních situacích vnímat, půjdeš správnou cestou a získáš si nezávislost od vnějších názorů nebo vlivů.

Pokud máš k tipům a radám na posílení intuice jakékoli dotazy, neváhej mě kontaktovat na e-mail: info@miroslavhofmann.cz.

Co o mně říkají moji klienti?

O autorovi
Autor foto
Miroslav Hofmann

Creator, Inovátor, Podnikatel, Cestovatel, Tvůrce, Lídr, Rebel, Inspirující, Dárce, Bojovník, Svobodomyslný, Motivátor, Učitel, Bohatý, Gurmán, Badatel, Týmový hráč, Otec, Manžel, Investor.

Více o autorovi
Mohlo by Vás zajímat
Jak zvládnout rozchod s partnerem aneb Už nejsem světlo jeho života

Jak zvládnout rozchod s partnerem aneb Už nejsem světlo jeho života

14. 05. 2021

😞Trápí vás rozchod s partnerem a chcete vědět, jak se s ním vyrovnat nebo se na něj připravit? Pojďte se podívat na 8 tipů jak přežít rozchod s partnerem❤️

Co je to autogenní trénink a kdy by se neměl vykonávat?

Co je to autogenní trénink a kdy by se neměl vykonávat?

02. 06. 2020

Autogenní trénink je jedna z nejúspěšnějších relaxačních metod. Díky pravidelnému autogennímu tréninku můžeš dosáhnout pozitivních zdravotních výsledků.

Řízená meditace a její tajemství

Řízená meditace a její tajemství

28. 04. 2020

Představ si, že máš volně dostupný prostředek, který ti umožní zbavit se stresu, napětí a různých zdravotních neduhů.