Existuje dokonalá láska? Základem partnerského vztahu je tolerance

25. 05. 2020
Vztahy Zdraví

Dokonalá láska

Partnerské vztahy a milenecké vztahy jsou nedílnou součástí našich každodenních životů. Existuje ale dokonalá láska? Mnoho lidí soudí knihu podle obalu a to, co vidí, považuje za dokonalé, i když je podstatnější vnitřní krása.

V každém vztahu nejprve přijde zamilovanost, která ale většinou během pár měsíců pomine. Láska nám ale rozšiřuje možnosti. Nic ti nedá skutečný pocit, že zvládneš cokoli, jako skutečná láska.

Každý vztah však funguje jinak. Neexistuje žádný obecný vzorec na správné fungování vztahu nebo na dokonalou lásku. Dokonalá láska může existovat, pokud ji tak budeš vnímat. Pokud svého partnera budeš tolerovat a budeš spokojený a šťastný s tím, co máš. Pokud budeš vztah neustále posouvat.

Pokud si nevíš rady s tím, jakým směrem vztah posunout, mohu ti poradit. Zabookuj si termín a sejdeme se na 20 minutách online koučinku zdarma.

Můj tip pro tebe: Dokonalá láska se tě neptá, proč některé věci děláš nebo proč ses pro ně rozhodl. Za každých okolností se tě snaží podpořit a stojí při tobě. Jelikož ti věří.

[:cs]Tolerance – základ dobrého vztahu[:]

Tolerance – základ dobrého vztahu

Krize ve vztahu často nastává, když dojde k netoleranci jednoho nebo obou z partnerů. Jenže vyzrálý a pevný vztah není o květinách, špercích, drahých dárcích a nečekaných překvapeních. Může to sice vztah zpestřit, ale stojí na zcela něčem jiném – toleranci.

Pokud ve vztahu tolerance dosáhneš, neznamená to, že jsi rezignoval na lásku. Pouze jsi objevil jakési životní zázemí a stabilitu.

Jestli jsi ve vztahu už dlouho nebo jen chvíli, vždy pamatuj na jedno – partner podle tvých vytoužených představ neexistuje. Proto ho toleruj takového, jaký je a važ si toho, co vás spojuje. Jelikož ve věcech, na kterých skutečně záleží, dosáhneš se svým partnerem stejných hodnot.

Jestli tě zajímá, jak najít lásku, můžeš si přečíst článek zde.

[:cs]Meditace po hádce[:]

Meditace po hádce

Nejlepší je se samozřejmě hádce vyhnout. Pokud ale přece jen nastane, meditace po hádce je ta správná volba pro uvolnění a odpuštění. Díky vzájemnému odpuštění dojdete klidu a budete spolu moci znovu otevřeně komunikovat.

Meditace je jedním z nejlepších prostředků, jak odbourat stres, naštvání na partnera a dostat se do duševní pohody a klidu. Podporuje a rozvíjí koncentraci, pozornost, emocionální stavy, pozitivní myšlení a vnitřní rovnováhu. Tedy všechny věci, které jsou po hádkách většinou rozhozené.

Pokud tě meditace po hádce zaujala, můžeš ji praktikovat formou řízené meditace. Rád tobě i tvému partnerovi poradím, jak správně meditovat a dostat se do stavu vnitřní pohody.

O autorovi
Autor foto
Miroslav Hofmann

Creator, Inovátor, Podnikatel, Cestovatel, Tvůrce, Lídr, Rebel, Inspirující, Dárce, Bojovník, Svobodomyslný, Motivátor, Učitel, Bohatý, Gurmán, Badatel, Týmový hráč, Otec, Manžel, Investor.

Více o autorovi
Mohlo by Vás zajímat
K čemu prospívají kurzy osobního rozvoje?

K čemu prospívají kurzy osobního rozvoje?

02. 05. 2020

Kurzy osobního rozvoje jsou v Česku čím dál více vyhledávanější. V tomto článku se dozvíš proč.

Jak se zbavit negativních myšlenek a myslet pozitivně

Jak se zbavit negativních myšlenek a myslet pozitivně

13. 06. 2020

Každý z nás občas prochází složitým obdobím plným negativních myšlenek. Můžeš ho ale vyřešit s úsměvem na tváři. Chceš vědět, jak na to?

Osho meditace – Kroky dynamické meditace

Osho meditace – Kroky dynamické meditace

28. 05. 2020

Osho dynamická meditace je způsob, díky kterému dosáhneš velkého uvolnění a pozitivní energie. Zkušenosti z Indie a možnost zkrácené verze...